Adam Aduszkiewicz
W latach ’80 pracownik naukowy IFiS PAN, opublikował w tym okresie wiele specjalistycznych artykułów dotyczących tzw. „drugiej scholastyki”. Został doktorem filozofii. Obszerne fragmenty pracy doktorskiej złożyły się na książkę pt „Od scholastyki do ontologii”.
W latach 1990 – 1996 funkcjonariusz UOP, kapitan i dyrektor jednej z najważniejszych jednostek Urzędu. Liczne teksty z tego okresu niedostępne dla szerszej publiczności.
Od 1996 do 2004 zastępca dyrektora generalnego Bertelsmann Media (Świat Książki), poznaje funkcjonowanie i metody zarządzania w wielkiej międzynarodowej korporacji. Najważniejsze publikacje z tego okresu to dokonany wspólnie z dwoma kolegami przekład „O prawdzie” Tomasza z Akwinu oraz „Słownik Filozofii”. Ponadto artykuły w miesięczniku Kościoła Ewangelicko Reformowanego „Jednota”.
W latach 2004 – 2007 dyrektor Biura Kadr TVP SA. Pośród różnych zadań z tego okresu na uwagę zasługuje zaangażowanie w projekt radykalnej restrukturyzacji Telewizji Polskiej. Równolegle, zrealizowany w warszawskiej parafii Kościoła Ewangelicko Reformowanego dwuletni projekt „Drogi Chrześcijaństwa” – cykl wykładów przedstawicieli różnych wyznań i środowisk chrześcijańskich, opowiadających o chrześcijaństwie z perspektywy osobistych doświadczeń. W projekcie uczestniczyli również agnostycy oraz muzułmanie, Żydzi i buddyści. Trwałym dorobkiem projektu jest książka pt. „Drogi chrześcijaństwa” wydana przez Wydawnictwo „Czarna owca”.
Od 2007 freelancer: trener, konsultant i coach. Między innymi, prowadzi szkolenia oparte na autorskim programie dotyczącym radzenia sobie z dylematami etycznymi w praktyce zarządzania.
Równolegle, od 2009 prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.
W tym czasie, wspólnie z żoną przekłady Michaela Onfray’a „Antypodręcznik filozofii”, Andre Comte-Sponville, „Duchowość ateistyczna”, Luc’a Ferry, „Jak żyć”
Członek prezydium Izby Coachingu
Uprawia chińskie sztuki walki, ostatnio: I liq chuan (Martial Art of Awarness)