Krzysztof Kaluta
Od kilkunastu lat pracuje jako psycholog biznesu, konsultant, coach, trener. Jest członkiem założycielem European Mentoring & Coaching Council Polska (EMCC) oraz członkiem Polish Mindfulness Association.
Stypendysta Instytutu Psychologii Zorientowanej na Proces im. C.G. Junga w Zurichu. Przez kilka lat pracował jako asystent w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu w Katedrze Psychologii Rozwoju Człowieka. W swojej karierze współpracował z takimi międzynarodowymi firmami doradczymi jak Chiltern Consultancy Int. Boston Consulting Group czy Right Management (grupa Manpower). Posiada certyfikaty: konsultanta narzędzia diagnozy osobowości DISC, wydany przez Thomas International, trenera Chiltern Consultancy Int. oraz certyfikat Right Management Leadership Coach.
W swojej pracy, jako konsultant i trener prowadzi warsztaty i szkolenia dla managerów i pracowników międzynarodowych korporacji, projekty badawcze, doradcze oraz różnego typu projekty z obszaru HR. Pracuje także, jako executive i leadership coach z wyższą i średnią kadrą managerską, a także z regionalnymi kierownikami sprzedaży w zakresie kierowania i zarządzania zespołami sprzedażowymi. Prowadzi projekty konsultingowe z zakresu analizy efektywności sprzedaży przy wykorzystaniu autorskiego narzędzia Sales Force Work Analysis™.
Realizuje także projekty edukacyjne dla lekarzy, pielęgniarek w obszarze umiejętności miękkich, w zakresie komunikacji interpersonalnej, kontaktu z pacjentem, stresu, wypalenia zawodowego i psychologii zdrowia oraz projekty edukacyjne, wspierające pacjentów przewlekle chorych, nastawione głównie na redukcję stresu i poprawę jakości życia pacjentów.
Prowadzi własną praktykę prywatną w zakresie psychoedukacji, doradztwa psychologicznego oraz coachingu osobistego (life coaching).
Udzielał wywiadów dla Życia Warszawy oraz dla czasopisma Twój Styl. Współpracuje z czasopismem Elle. Ponadto komentował ważne wydarzenia i dyskutował na tematy związane z psychologią społeczną oraz psychologią biznesu dla TVP2, TV Polsat, TV Puls. Publikował artykuły w takich czasopismach, jak Charaktery, Meritum, Agape, Impact.
Jego zainteresowania i pasje to: psychoprofilaktyka, psychosomatyka, najnowsze technologie pracy ze stresem, medytacja, sztuki walki, muzyka, teatr i kino europejskie.
Z Instytutem IPSI współpracuje w obszarach: radzenie ze stresem, czy kryzysem w życiu osobistym i w pracy, zarządzanie stresem managerskim i stresem podwładnych przez managerów rożnego szczebla, rozwiązywanie konfliktów i trudnych sytuacji w relacji z klientem, zarządzanie emocjami w kontaktach z klientem i w pracy z podwładnym, rozwój kompetencji managerskich i przywódczych.